KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15186367
nr 1518 6367
Nicky Sahlström
(1853-1932), Sverige
Signerad, daterad "Arkesund 1904,32x48 cm, yttermått inklusive ram: 38x54 cm, akvarell. Signerad
Nikolaus "Nicky" Nilsson Sahlström, svensk konstnär född 1853, död 1932.
Utrop:
500 kr
måndag 30 januari 2023
kl 18:07:46
Nicky Sahlström
Läs mer om Nicky Sahlström